Karlovice

Český Ráj jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody Český Ráj nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu Český Ráj najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak Český Ráj nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Karlovice

Ubytování Karlovice a okolí nabízí pro návštěvníky obce Karlovice širokou škálu možností. Ubytování Karlovice představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Karlovice , tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region Český Ráj je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit Český Ráj v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Karlovice ? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Lázně Sedmihorky

Ubytování Lázně Sedmihorky

Malá obec Karlovice leží u silnice spojující Turnov a Jičín - asi 5 km od Turnova. Správní území obce se dělí na pět částí - Karlovice, Radvánovice, Roudný, Sedmihorky a Svatoňovice. Osady nejprve náležely k hradu Valdštejnu, ale poté se dostaly do majetku Smiřických, kteří patřili mezi nejbohatší českou šlechtu. Po bitvě bělohorské přešla rozpadlá panství do rukou Albrechta z Valdštejna, jehož rod zde vládl až do počátku 19. století.

V polovině 19. století založil nový majitel panství v Sedmihorkách vodoléčebné lázně. Do oblasti začalo jezdit velké množství lázeňských hostů, kteří začali okolní krajinu nazývat Českým rájem. K místním přírodním zajímavostem patří například arboretum Bukovina - původně zámecký park. V přírodní rezervaci Bažantník se vyskytují nejmohutnější exempláře dubu letního na území CHKO Český ráj. Nedaleké skalní město Hruboskalsko je zřejmě nejlépe vyvinutým skalním městem Českého ráje. Pokud do Karlovic přijedete s dětmi, nezapomeňte navštívit výletní areál Šťastná země, ve kterém se po celou sezónu koná řada zajímavých akcí.

Jestliže hledáte ubytování v obci Karlovice, hned u hlavní silnice najdete příjemný penzion U Marušky s vyhlášenou pizzerií. Pokud hledáte spíše levné ubytování, pak využijte Autokemp Sedmihorky, který kromě míst ke stanování a parkování karavanů nabízí také chatky a mobilhouse pro celoroční ubytování.


Autocamp Sedmihorky


Autocamp Sedmihorky poskytuje celoroční ubytování v překrásném prostředí lesů a skal CHKO Český ráj, v centru deseti skalních měst zapsaných do Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celá tato oblast je hojně navštěvována milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a horolezectví. V zimní sezóně je poblíž několik lyžařských vleků a běžecké stopy v blízkém okolí.

Penzion U Marušky***


Penzion U Marušky nabízí ubytování v obci Radvánovice, 5 km od města Turnov. Penzion leží prakticky v srdci Českého ráje, na hlavní silnici směr Turnov - Jičín.

Pizza restaurant - Penzion U Marušky


Pizza restaurant je součástí penzionu U Marušky, který se nachází v obci Radvánovice, nedaleko města Turnov, v regionu Český ráj.

Více ubytování v lokalitě Karlovice

Doporučené regiony

Hrubá Skála
Hrubá Skála leží uprostřed nádherné oblasti zvané Český ráj, nedaleko města Turnov. Obec se nachází na okraji Hruboskalského skalního města a nabízí tedy řadu možností výletů, zejména...
Turnov
Město Turnov patří společně s Jičínem k nejznámějším a nejoblíbenějším turistickým centrům regionu Český ráj. Turnov bývá nazýván jednou z bran Českého ráje, zároveň však...
Malá Skála
Malá Skála patří mezi nejoblíbenější turistická centra regionu Český ráj. Tato malebná obec rozkládající se na obou březích řeky Jizery má neopakovatelnou atmosféru a je oblíbeným...

Další zajímavé regiony

Kněžmost
Obec Kněžmost leží poblíž rychlostní silnice R10 z Mladé Boleslavi do Turnova. Přesněji je to asi 5 km východně od Mnichova Hradiště. Kněžmost je pro turisty a lidi na dovolené zajímavý...

Všechny regiony

Nacházíte se na Karlovice
toplist