Lomnice nad Popelkou

Český Ráj jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody Český Ráj nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu Český Ráj najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak Český Ráj nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Lomnice nad Popelkou

Ubytování Lomnice nad Popelkou a okolí nabízí pro návštěvníky obce Lomnice nad Popelkou širokou škálu možností. Ubytování Lomnice nad Popelkou představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Lomnice nad Popelkou , tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region Český Ráj je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit Český Ráj v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Lomnice nad Popelkou ? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Lomnice nad Popelkou

Ubytování Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou leží v západní části Podkrkonoší, asi 12 km severně od Jičína. Drobný hřeben nad širokým úvalem říčky Popelky tvoří severní hranici regionu Český ráj, dále již pomalu začíná přecházet v Krkonoše. Se zbytkem Českého ráje Lomnici pojí především společná historie. Lomnici nad Popelkou totiž držel Albert z Valdštejna.

Lomnice nad Popelkou je již po generace známá a proslulá výrobou lomnických sucharů, oplatek a piškotů takže se stává cílem těch, kteří by rádi svým blízkým z dovolené přivezli nějaký suvenýr. Zároveň patří Lomnice v rámci Českého ráje k tradičním místům lyžařského sportu. Za první republiky byla Lomnice nad Popelkou uznávaným střediskem zimních sportů kladeným na roveň střediskům, jako je Jilemnice či Vysoké nad Jizerou. V lyžařském areálu v Popelkách najdeme upravené běžecké tratě a na hoře Tábor sjezdovku. Lomnice je také jedním z výchozích míst do celé oblasti Podkrkonoší.

K historickým zajímavostem Lomnice nad Popelkou patří tzv. Lomnický graduál, jedna z nejskvostnějších iluminovaných památek českého renesančního písemnictví. Dnes je tento rukopis nesmírné umělecké a historické hodnoty umístěn v rukopisném oddělení Univerzitní knihovny v pražském Klementinu. Městské muzeum a galerie v Lomnici nad Popelkou vlastní zdařilé kopie některých listů. Oblíbeným turistickým cílem v okolí je rozhledna na vrchu Tábor a tzv. Allainova věž, což je asi nejluxusnější lovecký posed ve střední a východní Evropě.

Pohodlného ubytování se vám v Lomnici dostane například v Apartmánech Těhník.


Apartmány Na Rozcestí


Apartmány Na Rozcestí nabízí luxusní a moderní ubytování v přírodě na hranici Českého ráje a Krkonoš. Apartmány se nachází v Lomnici nad Popelkou, konkrétně v části, která se nazývá Košov.

Více ubytování v lokalitě Lomnice nad Popelkou

Doporučené regiony

Malá Skála
Malá Skála patří mezi nejoblíbenější turistická centra regionu Český ráj. Tato malebná obec rozkládající se na obou březích řeky Jizery má neopakovatelnou atmosféru a je oblíbeným...
Turnov
Město Turnov patří společně s Jičínem k nejznámějším a nejoblíbenějším turistickým centrům regionu Český ráj. Turnov bývá nazýván jednou z bran Českého ráje, zároveň však...
Hrubá Skála
Hrubá Skála leží uprostřed nádherné oblasti zvané Český ráj, nedaleko města Turnov. Obec se nachází na okraji Hruboskalského skalního města a nabízí tedy řadu možností výletů, zejména...

Další zajímavé regiony

Mírová pod Kozákovem
Obec Mírová pod Kozákovem leží asi 5 km severovýchodně od Turnova. Mírová leží v klidné krajině mezi Turnovem a Kozákovem, která je bohatá na přírodní zajímavosti a historické architektonické...

Všechny regiony

Nacházíte se na Lomnice nad Popelkou
toplist