Sobotka

Český Ráj jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody Český Ráj nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu Český Ráj najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak Český Ráj nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Sobotka

Ubytování Sobotka a okolí nabízí pro návštěvníky obce Sobotka širokou škálu možností. Ubytování Sobotka představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Sobotka , tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region Český Ráj je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit Český Ráj v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Sobotka ? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Sobotka

Ubytování Sobotka

Město Sobotka se nachází v jižní části Českého ráje, na spojnici Jičína a Mladé Boleslavi. Město je důležitým turistickým centrem této části Českého ráje a je známé pravidelným festivalem Šrámkova Sobotka. Tato původně poddanská osada podléhající pánům z nedalekého hradu Kost si do dnes zachovává poklidný ráz. Za husitských válek vládli území okolo Sobotky Hasenburkové. Rozkvět města pokračoval za Bibrštejnů a Lobkowiců. Zvláště za vlády Lobkowiců bylo dosaženo velkého rozmachu obce. Z té doby pochází nejvýznamnější sobotecká památka - děkanský chrám Maří Magdaleny. Město má malebné náměstí a v jeho centru se zachovalo několik roubených měšťanských domů například Šolcův statek.

Na kopci nad Sobotkou stojí barokní lovecký zámeček Humprecht. Stavba má připomínat Galatskou věž v Cařihradě a proto má okrouhlý půdorys. Sobotka je návštěvníky vyhledávána především jako výchozí bod pro výlety do svého okolí nabitého zajímavostmi - zřícenina hradu Trosky, hrad Kost, Prachovské skály, Hruboskalské skalní město, Podtrosecká údolí a rybníky - všechny tyto atraktivní cíle jsou ze Sobotky nedaleko.

Vzhledem k atraktivnímu okolí není o ubytování v Sobotce nouze. Přímo v centru města se nachází hotel Pošta v nedaleké obci Nepřívěc nabízí kvalitní ubytování hotel Ort. Z menších ubytování je oblíbený zejména penzion Bureš.


Hotel Pošta


Hotel Pošta se nachází v centru města Sobotka, v regionu Český ráj. Z hotelu je krásný výhled na zámek Humprecht. V blízkosti se nachází hrady Kost a Trosky, zámek Dětenice a turisty vyhledávané město Jičín.

Lesovna Sobotka


Lesovna Sobotka je nově zrekonstruované ubytování v rodinném domě a nachází se v turistickém regionu Český ráj, ve městě Sobotka, v těsné blízkosti loveckého zámečku Humprecht.

Restaurace U Barona


Restaurace U Barona je součástí hotelu Ort.

Restaurace na Poště


Restaurace na Poště se nachází přímo v historickém centru města Sobotka, v turistickém regionu Český ráj. Je součástí hotelu Pošta.

Kemp a koupaliště Sobotka


Kemp s koupalištěm leží zhruba 0,5 km od centra města Sobotka na krásném slunném prostranství obklopený přírodou s výhledem na zámek Humprecht. Kemp nabízí ideální podmínky pro školní výlety, dětské tábory, školy v přírodě, nebo i pro individuální turistiku a rodinnou dovolenou. Provoz kempu je sezónní.

Více ubytování v lokalitě Sobotka

Doporučené regiony

Malá Skála
Malá Skála patří mezi nejoblíbenější turistická centra regionu Český ráj. Tato malebná obec rozkládající se na obou březích řeky Jizery má neopakovatelnou atmosféru a je oblíbeným...
Turnov
Město Turnov patří společně s Jičínem k nejznámějším a nejoblíbenějším turistickým centrům regionu Český ráj. Turnov bývá nazýván jednou z bran Českého ráje, zároveň však...
Hrubá Skála
Hrubá Skála leží uprostřed nádherné oblasti zvané Český ráj, nedaleko města Turnov. Obec se nachází na okraji Hruboskalského skalního města a nabízí tedy řadu možností výletů, zejména...

Další zajímavé regiony

Všechny regiony

Nacházíte se na Sobotka
toplist