Sobotka

Český Ráj jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody Český Ráj nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu Český Ráj najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak Český Ráj nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Sobotka

Ubytování Sobotka a okolí nabízí pro návštěvníky obce Sobotka širokou škálu možností. Ubytování Sobotka představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Sobotka , tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region Český Ráj je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit Český Ráj v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Sobotka ? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Sobotka

Ubytování Sobotka

Město Sobotka se nachází v jižní části Českého ráje, na spojnici Jičína a Mladé Boleslavi. Město je důležitým turistickým centrem této části Českého ráje a je známé pravidelným festivalem Šrámkova Sobotka. Tato původně poddanská osada podléhající pánům z nedalekého hradu Kost si do dnes zachovává poklidný ráz. Za husitských válek vládli území okolo Sobotky Hasenburkové. Rozkvět města pokračoval za Bibrštejnů a Lobkowiců. Zvláště za vlády Lobkowiců bylo dosaženo velkého rozmachu obce. Z té doby pochází nejvýznamnější sobotecká památka - děkanský chrám Maří Magdaleny. Město má malebné náměstí a v jeho centru se zachovalo několik roubených měšťanských domů například Šolcův statek.

Na kopci nad Sobotkou stojí barokní lovecký zámeček Humprecht. Stavba má připomínat Galatskou věž v Cařihradě a proto má okrouhlý půdorys. Sobotka je návštěvníky vyhledávána především jako výchozí bod pro výlety do svého okolí nabitého zajímavostmi - zřícenina hradu Trosky, hrad Kost, Prachovské skály, Hruboskalské skalní město, Podtrosecká údolí a rybníky - všechny tyto atraktivní cíle jsou ze Sobotky nedaleko.

Vzhledem k atraktivnímu okolí není o ubytování v Sobotce nouze. Přímo v centru města se nachází hotel Pošta v nedaleké obci Nepřívěc nabízí kvalitní ubytování hotel Ort. Z menších ubytování je oblíbený zejména penzion Bureš.


Lesovna Sobotka


Lesovna Sobotka je nově zrekonstruované ubytování v rodinném domě a nachází se v turistickém regionu Český ráj, ve městě Sobotka, v těsné blízkosti loveckého zámečku Humprecht.

Hotel Pošta


Hotel Pošta se nachází v centru města Sobotka, v regionu Český ráj. Z hotelu je krásný výhled na zámek Humprecht. V blízkosti se nachází hrady Kost a Trosky, zámek Dětenice a turisty vyhledávané město Jičín.

Kavárna a pizzeria V Maštali


Kavárna a pizzeria V Maštali se nachází přímo v historickém centru města Sobotka, v turistickém regionu Český ráj. Jsou součástí hotelového komplexu Pošta.

Kemp a koupaliště Sobotka


Kemp s koupalištěm leží zhruba 0,5 km od centra města Sobotka na krásném slunném prostranství obklopený přírodou s výhledem na zámek Humprecht. Kemp nabízí ideální podmínky pro školní výlety, dětské tábory, školy v přírodě, nebo i pro individuální turistiku a rodinnou dovolenou. Provoz kempu je sezónní.

Restaurace U Barona


Restaurace U Barona je součástí hotelu Ort.

Více ubytování v lokalitě Sobotka

Doporučené regiony

Hrubá Skála
Hrubá Skála leží uprostřed nádherné oblasti zvané Český ráj, nedaleko města Turnov. Obec se nachází na okraji Hruboskalského skalního města a nabízí tedy řadu možností výletů, zejména...
Malá Skála
Malá Skála patří mezi nejoblíbenější turistická centra regionu Český ráj. Tato malebná obec rozkládající se na obou březích řeky Jizery má neopakovatelnou atmosféru a je oblíbeným...
Turnov
Město Turnov patří společně s Jičínem k nejznámějším a nejoblíbenějším turistickým centrům regionu Český ráj. Turnov bývá nazýván jednou z bran Českého ráje, zároveň však...

Další zajímavé regiony

Všechny regiony

Nacházíte se na Sobotka
toplist